Turizm Forum
Sitemizin Tüm avantajlarından yararlanmak ve sadece üyelere sunduğumuz özelliklere erişmek istiyorsanız. 30sn. den az zaman harcayarak üye olabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

Turizm Forum
Sitemizin Tüm avantajlarından yararlanmak ve sadece üyelere sunduğumuz özelliklere erişmek istiyorsanız. 30sn. den az zaman harcayarak üye olabilirsiniz.
Turizm Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Portal
Haber Sayfası

Forum

Otel Bul

Uçuş Bul

Hakkımızda

Turizm ve Ulaşım Siteleri Top Travel blogs Yandex.Metrica
Eklentiler

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Saklı Cennet Mencuna
Alman Turistler EmptyC.tesi Şub. 02, 2013 10:17 pm tarafından Admin

» Forum için adres değişikliği
Alman Turistler EmptyC.tesi Şub. 02, 2013 9:40 pm tarafından Admin

» Araplar Evleri Tercih Ediyor
Alman Turistler EmptyC.tesi Ara. 15, 2012 11:40 am tarafından Admin

» Ruslar 2,4 milyar dolar harcadı!
Alman Turistler EmptyC.tesi Ara. 15, 2012 11:38 am tarafından Admin

» Genel Turizm Dersi Videoları
Alman Turistler EmptyPerş. Ara. 13, 2012 11:07 pm tarafından Admin

» cak bileti
Alman Turistler EmptyPerş. Ara. 13, 2012 11:02 pm tarafından Admin

» Forumumuza Bölüm Yöneticileri Aranmaktadır.
Alman Turistler EmptyPerş. Ara. 13, 2012 10:56 pm tarafından Admin

» Rusça Yazılış Okunuş Bilgileri
Alman Turistler EmptyPtsi Ağus. 13, 2012 12:50 pm tarafından Admin

» Turizm Kariyer Siteleri
Alman Turistler EmptyPtsi Ağus. 13, 2012 11:55 am tarafından Admin

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Alman Turistler

Alman Turistler Empty Alman Turistler

Mesaj tarafından Bilge Turist C.tesi Tem. 21, 2012 1:27 pm

Alman Turistlerin en temel özelliklerinden biri, israfı pek sevmeyen ziyaretçiler olmalarıdır kanımca. Yani özellikle yedikleri ve içtikleri kadarını almaya gayret ederler. Bunun yanında ödediklerinin hakkını da almak isterler. Pek de tatmin edici rakamlar ödemeyip geldikleri otelde kendilerine özel ilgi beklerler. Diğer ülke vatandaşlarıyla ve özellikle Ruslarla araları pek iyi değildir. Tehlikeler onları caydırır. Kendi dillerini konuşmanız hep yararınıza olacaktır.
Bizim kültürümüzde çocuklara ilgi gösterip onları sevmek önemli bir özelliktir lakin Alman Turistlerin çocuklarına çok yaklaşmamanızı ya da dikkatli yaklaşmanızı öneriyorum. Çocuklarla yapılan el şakaları onlarda hiç istemediğiniz şekilde yorumlanabilir.
Misafirin gözlerine bakmanız önemlidir lakin bu bakışların da bir sınırı olmalıdır. Bizim kültürümüzde tanımadığımız bir bayanın gözlerine bakarak konuşmak "ayıp" sayılırken, onlarda bu bakışlar kibarlığın ifadesidir.
Alman Turistler verdiğiniz hizmete karşılık size yüklü miktarlarda tip bırakabilirler. Yanlış dahi yapsanız yüzünüzdeki gülümsemeyi eksik etmediğiniz sürece kazanan siz olursunuz.

Tabii ki amacım bir milleti yargılamak değil.. Almanların aklıma gelen temel özelliklerinden bahsetmeye gayret ettim.

Sevgilerle

Bilge Turist

Alman Turistler Empty Geri: Alman Turistler

Mesaj tarafından Bilge Turist C.tesi Tem. 21, 2012 11:22 pm

Şimdi işten geliyorum ve sıcak sıcak yaşadığım birkaç anıyı paylaşmak istiyorum.

Almanya'da ünlü bir Alman otel zincirinde çalışıyorum. Otelden isim vermeden bahsetmem gerekirse; 5 yıldızlı ve Alman Federal Devletinin, devlet misafirhanesi olarak kullandığı bir otel.
Sık sık ünlüler ya da ünlülerle aynı yerde evlenmek isteyenler otele gelip düğünlerini burada gerçekleştiriyorlar.

F&B departmanının banket operasyonlarında çalıştığım için sürekli bu düğünlerde görev alan kişilerden biri de ben oluyorum. Türkiye'de banket denildiğinde akla "bahşiş" kelimesi gelir. Özellikle düğünlerde bayramlarda yapılan eğlenceler neticesinde misafirlerin garsonları "tiplemesi" alışıldık bir manzaradır. Ama Almanya'da bu iş böyle yürümüyor maalesef. Kaç "düğündür" buradayım ama ne elini cebine atan gördüm ne de 1 Euro dahi olsa herhangi birinin herhangi bir garsona para verdiğini gördüm. Oysa 1 şişe suyu 8,5 Euro'ya satıyorlar düğünde(parayı düğün sahibinden kesmek koşuluyla, misafirlerin içtiği 1 bardak su bile ücretsiz değil). Aslında buranın otelcilik anlayışı da bir hayli farklı. Neredeyse misafirin elini kaldırmasından bile para kesiyorlar. Misafirlere çıkardıkları hesapları incelediğimde çok komik şeylerden bile para kestiklerini gördüm.(yaktıkları mumlardan, kullandıkları ufacık kağıtlardan astronomik ücretler alıyorlar). Örneğin küçükçe bir düğün pastasını bugün 350 Euro'ya sattılar. Bıçağı kullanan garsonun, tabaklara servis yapan garsonun, bulaşıkçının çalışma saati hepsi de bu pasta ücretine ekleniyor. Tüm kağıdı okuyamadığım için daha fazla ayrıntıya giremeyeceğim. Kısacası söylemek istediğim şey, burada misafirler her türlü hizmete para ödüyorlar ama düğünlerde 1 cent bahşiş vermiyorlar.

Burada yönetim stajı yaptığımız için arada bir pastaneye bile gidiyorum. Çaydan kahveden aldığımız bahşişi düşününce, düğünlerden 1 cent bahşiş alamamak çok şaşırtıcı gelmişti ilk geldiğim günlerde.Şimdi de sizinle paylaşıyorum fütursuzca...

Sevgilerimle

Bilge Turist

- Similar topics